Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biuletyn Informacji Publicznej

AKTUALNOŚCI:

Szkolenie Zespołu Interdyscyplinarnego

Utworzono dnia 08.12.2017

W dniach 25.10.2017 oraz 7.12.2017 Zespół Interdyscyplinarny Gminy Kaźmierz brał udział w szkoleniach dotyczących pracy z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy dzieciom. Szkolenia poprowadził Pan Mirosław Sobkowiak -  - specjalistę pomocy psychologicznej, certyfikowanego ("Niebieska Linia") specjalistę interwencji i pomocy psychologicznej oraz pracy z osobami stosującymi przemoc. W szkoleniach uczestniczyli nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, policjanci, psychologowie oraz kuratorzy.

Dodatkowe świadczenie dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych

Utworzono dnia 17.10.2017

W związku z nowelizacją ustawy o działaczach  opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych, osoby uprawnione niezależnie od dochodu mogą ubiegać się m.in. o comiesieczne świdczenie w wys. 402,72 zł.

Szczegółowe informacje

Strona Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych

 

 

Ekonomia społeczna zawitała do Kaźmierza

Utworzono dnia 28.09.2017

W piątek 22. września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kaźmierzu odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie poświęcono problemom społecznym, które zostało zaaranżowane przez Ewę Sadowską z BARKI. W wymienionym spotkaniu uczestniczyli również goście zagraniczni. Byli wśród nich przedstawiciele samorządu Rotterdamu Tim Somers i Greetje Samson oraz Wydziału Zdrowia z Hagi -  Amanda Hager, a także Nico Van Ooik, naczelnik lokalnej policji. Poza tym obecni tez byli liczni przedstawiciele lokalnych organizacji z Rumunii, Bułgarii oraz Holandii, w tym pracownicy Barki NL, która na terenie 5 holenderskich miast pomaga bezdomnym Polakom w powrocie do normalnego życia.

Spotkanie to było jednocześnie podsumowaniem pierwszego etapu budowy na terenie gminy trwałego partnerstwa podmiotów działających na rzecz rozwoju gospodarki społecznej. Osoby mieszkające na terenie gminy Kaźmierz powołały spółdzielnię socjalną „Znajome”, która będzie się zajmować organizowaniem m.in. warsztatów rękodzieła dla dzieci i dla kobiet. Spółdzielnia uzyskała dotację na utworzenie 3 miejsc pracy dla osób bezrobotnych z Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej.

Zwieńczeniem spotkania, a zarazem pierwszego etapu budowy partnerstwa lokalnego, było uroczyste podpisanie przez Wójta Gminy Zenona Gałkę, Sekretarza Janusza Stróżyka, Kierownik GOPS Barbarę Armon, a także przez sołtysów i radnych gminy oraz przez przedstawicielki spółdzielni socjalnej, dokumentu – „Porozumienie społeczne o współpracy na rzecz rozwoju gospodarki społecznej w Gminie Kaźmierz”. Podpisana deklaracja  świadczy o wysokiej trosce Gminy o innych i daje szansę na pracę dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Dzięki zawartemu porozumieniu „Gmina wzniosła się na wyższy poziom współpracy” – mówiła Dagmara Szlandrowicz koordynująca z ramienia BARKI działania związane z utworzeniem podmiotu ekonomii społecznej na terenie gminy Kaźmierz.

 

JS i BA

czytaj dalej na temat: Ekonomia społeczna zawitała do Kaźmierza

Informacje o naborze do projektu Wędrująca Scena

Utworzono dnia 23.08.2017

Informacje o naborze do projektu Wędrująca Scena

Fundacja Nuta Nadziei (www.nutanadziei.pl) ogłasza nabór osób niepełnosprawnych
uzdolnionych muzycznie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności
z województw:pomorskiego, kujawsko-pomorskiego ,wielkopolskiego oraz
świętokrzyskiego do projektu „Wędrująca Scena”.Nabór trwa od 21.08.2017 roku do
10.09.2017r.
Regulamin naboru dostępny jest na stronie www.nutanadziei.pl w zakładce
Wędrująca Scena. Po przeczytaniu regulaminu osoba niepełnosprawna powinna
wypełnić kartę zgłoszenia załączyć wykonywaną przez siebie piosenkę
(dopuszczalne nośniki:CD,DVD,MP3 lub dołączyć link do wykonywanego utworu)
i wysłać na adres:Fundacja Nuta Nadziei 83-230 Smętowo skr.poczt.1 lub
mailowo:fundacja.nuta.nadziei@wp.pl.
Osoby zakwalifikowane wezmą udział w warsztatach artystyczno -psychologicznych
w Nowem nad Wisłą (woj .kujawsko-pomorskie) w terminie: 2-6.10.2017r oraz
trzech koncertach w powiatach:świeckim, kościerskim, starogardzkim
w terminie:6.7.8.10.2017r.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Koordynator projektu:
V-ce Prezes Fundacji
Anita Kirszenstein/fundacja.nuta.nadziei@wp.pl

Moc atrakcji w „Waderze”

Utworzono dnia 11.08.2017

 

 

Moc atrakcji w „Waderze” Kolejny doroczny piknik integracyjny z atrakcjami pn. „Lato, lato, lato czeka…2017r.”  – tym razem dla dorosłych osób niepełnosprawnych i ich rodzin z terenu Gminy został zorganizowany 26 czerwca przez Gminny...

czytaj dalej na temat: Moc atrakcji w „Waderze”

ZAWÓD - PRACOWNIK SOCJALNY

Utworzono dnia 21.07.2017

OFERTA PRACY !!!

Utworzono dnia 21.07.2017

Rekrutacja na bezpłatny cykl warsztatów dla dzieci 9-11 lat

Utworzono dnia 20.07.2017

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu zaprasza dzieci w wieku 9-11 lat do uczestnictwa w bezpłatnym cyklu zajęć grupowych (12 spotkań), które rozwijają pewność siebie, asertywność,...

czytaj dalej na temat: Rekrutacja na bezpłatny cykl warsztatów dla dzieci 9-11 lat

Konferencja pt.: „Skuteczne metody wspierania rodziny”

Utworzono dnia 16.06.2017

Pracownicy Ośrodka uczestniczyli w konferencji W dniu 01.06.2017r. Środzie Wielkopolskiej odbyła się konferencja pt.: „Skuteczne metody wspierania rodziny”, w której uczestniczyli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaźmierzu: Kierownik - Pani Barbara Armon...

czytaj dalej na temat: Konferencja pt.: „Skuteczne metody wspierania rodziny”

Spółdzielnia Socjalna w Kaźmierzu

Utworzono dnia 13.04.2017

Powstaje Spółdzielnia Socjalna w Kaźmierzu

W dniach 14.03.2017r. i  28.03.2017 r w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kaźmierz odbyły się spotkania w celu omówienia koncepcji utworzenia Spółdzielni Socjalnej na terenie Gminy Kaźmierz.
W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Kaźmierz Pan Zenon Gałka, Zastępca Wójta Ryszard Gąska, Sekretarz Gminy Kaźmierz Pan Janusz Stróży, Kierownik GOPS Pani Barbara Armon, Kierownik Wydziału Promocji Informacji i komunikacji Społecznej Pani Izabela Fręśko, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Radni i Sołtysi Gminy Kaźmierz oraz Przedstawiciele Barki z Poznania.

 

Dorota Biała – Zbucka
Pracownik socjalny
w GOPS w Kaźmierzu

GALERIA