Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biuletyn Informacji Publicznej

FESTYN INTEGRACYJNY "AKTYWNY SENIOR"

Utworzono dnia 02.07.2019
Czcionka:

Festyn Integracyjny „Aktywny Senior”

Nad Stawami Polskiego Związku Wędkarskiego w Kaźmierzu w dniu 29.06.2019r. odbył się festyn integracyjny „Aktywny Senior”. Wydarzenie to realizowane było w ramach projektu „Aktywni Seniorzy w Gminie Kaźmierz!” współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 poddziałanie 7.2.2. usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe.

Festyn uroczyście otworzyła Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaźmierzu Pani Barbara Armon i Sekretarz Gminy Kaźmierz Pan Janusz Stróżyk.

Impreza miała na celu zintegrowanie lokalnej społeczności i ten cel został osiągnięty. Na festyn przybyło ok. 60 osób, uczestników Klubu Seniora. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów festynu. Chętne osoby brały udział w konkurencjach sportowych, rowerowych i nordic walking. Najbardziej emocjonujący okazał się rzut kaloszem, który wiele razy zamiast do celu trafiał do stawu. Na szczęście pogoda dopisała i znalazł się jeden śmiałek, który ofiarnie wyławiał nieszczęsnego gumiaka. W rzucie beretem uczestnicy testowali przeróżne techniki, aby to szlachetne nakrycie głowy wylądowało jak najdalej. W tej konkurencji najlepsze okazały się panie. Kolejną ekscytującą konkurencją był rzut hula-hop do celu. Wiadomo, że seniorzy to grupa, która bardzo lubi sportową rywalizację, więc rzut za jeden punkt nikogo nie satysfakcjonował. Rekordzista zdobył 21 punktów, a wszystkie koła zostały umieszczone na słupku za trzy punkty. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Festyn był przeplatany występami zaproszonych gości. Uczestnicy klubu Seniora zaprezentowali układy taneczne trenowane podczas cyklicznych zajęć z p. Sylwią Odwrot. Potem p. Sylwia Odwrot z grupą pań z Sila Team wystąpiły z układem zumby. Następnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu zademonstrowali pokaz ratownictwa medycznego. Pierwszej pomocy uczyli się udzielać także kaźmierscy seniorzy. Na koniec wystąpiła grupa taneczna dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Szamotułach. Młodzież, która ćwiczy pod kierunkiem siostry Moniki, pokazała różne układy choreograficzne. Każdemu tańcowi towarzyszył inny, piękny, wielobarwny strój. Dodatkowo na festyn przyjechał zabytkowy samochód, w którym chętni robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejną atrakcją motoryzacyjną był zabytkowy motor z bocznym wózkiem, oblegany przez fanów motocykli.  

O oprawę muzyczną zadbał fenomenalny Waldemar Hermann alias DJ Valdi, który ubogacał wrażenia artystyczne i bawił żarcikami zebraną publiczność.

Nie można zapomnieć, że wszyscy uczestnicy częstowali się kiełbaskami z grilla i wybornym ciastem drożdżowym z rabarbarem oraz napojami.

Nad sprawnym przebiegiem festynu czuwała p. Kierownik GOPS Pani Barbara Armon, opiekun Klubu Seniora Pani Anna Hermann i pracownice GOPS w Kaźmierzu.

Na zakończenie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że za rok spotkają się na kolejnym festynie!  

 

Tekst: Daria Bałachowska       

Festyn-29-06-2019

Utworzono dnia 02.07.2019, 09:46